w dółPrzejdź w dół

Szkolenia

Data szkolenia: 16/01/2020
BIOMETAN – WYJAZD STUDYJNY ORAZ WARSZTATY W HOLANDII, STYCZEŃ 2020.

BIOMETAN – WYJAZD STUDYJNY ORAZ WARSZTATY W HOLANDII, STYCZEŃ 2020.

 BIOMETAN – WARSZTATY TECHNICZNE

 

TECHNOLOGIE

PRAWO

FINANSE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WSPARCIE KRAJOWE

 

Termin:

16 styczeń 2020, Holandia

 

W Polsce już wyraźnie dostrzeżono istotną rolę biometanu jako paliwa gazowego z OZE dającego korzyści na styku sektora energetycznego, transportowego i rolnego. W konsekwencji tak jak w wielu krajach UE pojawia się nowa perspektywa inwestycyjna zawiązana z wytwarzaniem biometanu, obejmującego wytwarzanie biogazu, a następnie jego uszlachetnianie do parametrów jakościowych gazu ziemnego oraz zatłaczanie do sieci gazowej. Stosując odpowiednie urządzenia oraz technologie oczyszczania można uzyskać biogaz o parametrach gazu wysokometanowego typu E, a więc zawartości metanu powyżej 95% - tak oczyszczony biogaz nazywany jest potocznie biometanem. Głównym procesem uzdatniania biogazu do biometanu o jakości gazu ziemnego jest oddzielenie CH4 i CO2 w celu osiągnięcia wysokiej czystości metanu, przy jak najniższych stratach metanu oraz niskiego zużycia energii. Ostatecznym celem jest zapewnienie, aby biometan stał się zrównoważonym elementem dostaw gazu i był konsekwentnie wykorzystywany we wszystkich branżach wykorzystujących paliwa gazowe.  Można wskazać, że tradycyjne metody uzdatniania biogazu można podzielić na następujące typy procesów: separacja membranowa, oczyszczanie/płukanie (metody absorpcji), adsorpcja zmiennociśnieniowa i separacja kriogeniczna.

Technologie separacji membranowej i płukania wodą cieszą się pewną przewagą jako preferowane techniki uzdatniania. Zastosowanie membran wzrosło, dzięki czemu stały się one wiodącą technologią na rynku. Biometan ma zatem niebagatelne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa energetycznego, efektywnej dekarbonizacji systemów energetycznych, rozwoju obszarów lokalnych i optymalizacji w sektorze rolnictwa.

Obecnie w Polsce toczą się prace nad rozwojem produkcji i rynku biometanu.

 

W programie m.in:

  • Zwiedzanie referencyjnej biogazowni produkującej biometan.
  • Rodzaje technologii uzdatniania biogazu do biometanu.
  • Zasady współpracy z sieciami gazowymi.
  • Doświadczenia z Francji, Włoch i Holandii.
  • Planowane zmiany w prawie oraz w systemie wsparcia.
  • KZR.
  • BAT.

 

Szczegółowy program dostępny pod adresem: aleksandra.krzewinska@capitalstudio.pl

 

Partnerzy wydarzenia:

 

                     

 

 

Formularz zgłoszenia uczestnictwa

 

Cena warsztatów to 1690 zł + VAT. Dojazd i nocleg we własnym zakresie. W czasie warsztatów zostanie zapewniony catering oraz transport do i z Amsterdamu.« Wróć
Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się znami
Capital Training Studio

Profesjonalne doradztwo i szkolenia w branży energetycznej

strzałka zapisz się na szkolenia