OFERTA SPECJALISTYCZNYCH WARSZTATÓW OZE
ZMIANY NA RYNKU PV 2022 –PRAWO, BIZNES I FINANSE
Miejsce: Warszawa
Terminy do wyboru:
28-29.09.2021,
19-20.10.2021,
16-17.11.2021,
Rok 2021 przynosi kolejne zmiany i zapowiedzi korzystnych zmian legislacyjnych w obszarze odnawialnych źródeł energii. Pakiet Czysta Energia dla Wszystkich Europejczyków wchodzi w fazę wykonawczą, a Dyrektywa RED II znajduje się w Sejmie, w fazie pilnego wdrożenia. Dynamiczne zmiany regulacyjne oraz rynkowe dają kolejne możliwości inwestycyjne w fotowoltaice przy coraz lepszym poziomie opłacalności. W związku z tymi zmianami, chcielibyśmy zaoferować możliwość udziału w warsztatach mających na celu aktualizację i usystematyzowanie wiedzy u osób planujących lub realizujących przedsięwzięcia oparte o czyste technologie energetyczne w Polsce. Dodatkowo, celem warsztatów jest przygotowanie projektów do wcześniej zidentyfikowanych mechanizmów wsparcia zielonej energii oraz przekazanie informacji o najnowszych trendach biznesowych i rynkowych. Wsparcie ze strony praktyków pozwoli na uzyskanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące uczestników pytania.
Proponowany zakres szkolenia:
Organizator przewiduje możliwość opracowania innych szczegółowych zagadnień odpowiadających oczekiwaniom zgłoszonym przez Zamawiającego.
Kamienie milowe procesu inwestycyjno-budowalnego instalacji OZE:
Podstawowe założenia aukcji 2021:
Prekwalifikacja projektu OZE do aukcji:
Oferta aukcyjna i udział w aukcji OZE:
Eksploatacja instalacji OZE z wygraną aukcją/bez wygranej aukcji
Finansowanie lub sprzedaż projektów OZE
Podsumowanie, case study, pytania i zakończenie warsztatów.
Warsztaty poprowadzą:
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny. Wykładowca Uczelni Łazarskiego na kierunku MBA Energetyka. Wieloletni pracownik Urzędu Regulacji Energetyki - obecnie Dyrektor Departamentu Źródeł Odnawialnych URE. Ekspert w dziedzinie szeroko pojętego prawa energetycznego, w tym w szczególności regulacji dotyczących odnawialnych źródeł energii. Aktywny uczestnik szeregu prac legislacyjnych związanych z regulacją rynków paliw i energii. Koordynuje i nadzoruje funkcjonowanie systemów wpierających wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, w tym systemów taryfy/premii gwarantowanej (FIT/FIP) oraz systemu aukcyjnego.
Prawnik. Autor analiz dot. strategii rozwoju OZE w elektroenergetyce oraz transporcie dla Ministra Energii, doradca Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Minister Rozwoju ds. OZE w latach 2018-2020. Doradca prawny w procesach legislacyjnych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz SGH w Warszawie. Przez wiele lat związany z największymi firmami prawniczymi w Polsce. Skutecznie reprezentuje klientów krajowych i międzynarodowych w interdyscyplinarnych procedurach inwestycyjnych oraz nadzorował i koordynował wieloosobowe zespoły projektowe z kraju i z zagranicy. Obecnie kieruje praktyką energetyczną OZE w dużej kancelarii prawnej. Związany z branżą OZE od roku 2009. W roku 2016 nominowany do nagrody Clean Energy Awards jako najlepszy doradca prawny branży OZE w Polsce. Współautor komentarza do ustawy o OZE dla Wydawnictwa C.H. Beck 2020. Ekspert Sejmowej Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych 2021. Prelegent podczas konferencji w zakresie energetyki odnawialnej w kraju i za granicą.
Specjalizuje się w zagadnieniach prawa energetycznego ora prawa odnawialnych źródeł energii. Doradza przedsiębiorcom z sektora elektroenergetycznego, gazowego, ciepłowniczego oraz paliwowego. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie regulacyjnym w sektorze energetycznym, w zakresie systemu wsparcia OZE i CHP, koncesjonowania działalności gospodarczej, przyłączania do sieci, a także w zakresie zagadnień związanych z procesem inwestycyjno-budowlanym dotyczącym inwestycji w instalacje OZE oraz infrastrukturę sieciową.
Doradza przedsiębiorcom z branży fotowoltaicznej w zakresie systemu aukcyjnego, procesów due diligence oraz transakcji obejmujących farmy fotowoltaiczne. Reprezentuje klientów przed Prezesem URE, innymi organami administracji oraz instytucjami finansowymi. Został wyróżniony w ramach rankingu Legal 500 EMEA 2021 (Energy and Natural Resources) w zakresie energii odnawialnej. Doktor nauk prawnych w oparciu o dysertację „Aukcje na sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach odnawialnego źródła energii jako instrument prośrodowiskowej regulacji sektorowej w elektroenergetyce”. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pracownik naukowy na tejże uczelni.
Posiada doświadczenie zawodowe w obsłudze przedsiębiorstw energetycznych z sektora gazu ziemnego, elektroenergetycznego i odnawialnych źródeł energii.
Doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w prawie energetycznym, bezpieczeństwie surowcowym państwa oraz w postępowaniach administracyjnym i sądowoadministracyjnym. Koordynator bloku specjalizacyjnego - Szkoła prawa energetycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Autor i współautor ponad 20 publikacji naukowych – artykułów w czasopismach naukowych i rozdziałów w monografiach, współautor komentarza do ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (C.H. Beck - seria Duże Komentarze, red. R. Hauser, M. Wierzbowski) oraz Meritum z zakresu postępowania administracyjnego, egzekucyjnego i sądowoadministracyjnego (Wolters Kluwer – seria Meritum, red. M. Wierzbowski). Autor i współautor rozdziałów w podręcznikach akademickich do przedmiotu Prawo administracyjne (Wolters Kluwer, red. J. Jagielski, M. Wierzbowski) i przedmiotu Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne (C.H. Beck, red. M. Wierzbowski).
Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu transakcji M&A, w tym ponad 20 transakcji na rynku OZE o łącznej docelowej mocy ponad 3 GW. Dzięki temu doskonale zna możliwe do osiągnięcia ceny rynkowe projektów sprzedawanych w różnych strukturach transakcyjnych, zna realia rynkowe i wachlarz rozwiązań potencjalnych problemów transakcyjnych, wie jakie są sposoby optymalizacji wyników finansowych farm.
Skutecznie łączy wiedzę M&A z praktyczną i aktualną wiedzą na temat szeroko rozumianego zarządzania farmami wiatrowymi i fotowoltaicznymi.
Organizator przewiduje możliwość udziału innych prelegentów, w zależności od treści szczegółowych zagadnień uzgodnionych z Zamawiającym.
Organizator zapewnia przerwy networkingowe, lunch oraz możliwość indywidualnych konsultacji;
Informujemy, że szkolenie odbędzie się z zachowaniem wymogów sanitarnych: (dotyczących m.in. wielkości sali, zachowania odpowiedniej odległości, maseczek, dezynfekcji).
FORMULARZ ZGŁOSZENIA do pobrania
Kontakt:
Capital Training Studio
Aleksandra Krzewińska
Aleksandra.krzewinska@ capitalstudio.pl
Tel. +48 506 262 504